بررسی دلایل متعدد "مشاهـده نـشدن تـصویر در ایمیـل" برای عده ای از کاربران


در ابتدا لازم است اطمینان داشته باشید که در حالت عادی تمام تصاویر ایمیل ها قابل مشاهده خواهند بود و هیچگونه مشکلی متوجه ایمیل های گروه نیست، ولی تحت شرایطی ممکن است که تصاویر برای شما قابل نمایش نباشد که البته آنهم از دو حالت زیر خارج نیست :


(1) اگر تا بحال دچار این مشکل نبوده اید و بصورت مقطعی و در یک محدوده زمانی خاص (کوتاه مدت) این حالت پبش آمده ممکن است بدلیل کاهش ناگهانی سرعت اینترنت شما باشد یا به علت حجم ترافیکی زیاد، سرور گروه دچار اختلال موقتی یا لحظه ای شده که با Refresh نمودن صفحه ( Ctrl+F5 ) یا اندکی تحمل زمان این مشکل رفع خواهد شد.

(2) اگر مشکل شما با انجام مورد اول برطرف نشد و مدتی است که با این مسئله درگیر هستید و یا حتی از ابتدای عضویت در گروه با این مشکل مواجه بوده اید، مربوط میشه به عدم رعایت بعضی موارد از سوی شما و یا احتمال تنظیماتی که خواسته یا ناخواسته روی مرورگر اینترنت، ایمیل و ... انجام داده اید.

بنابراین برای اینکه به راه حل صحیح برسید توصیه می کنیم طبق بررسی های زیر بترتیب پیش برید تا تشخیص بدید مشکل شما از کجا ناشی شده تا با راهکارهای ارائه شده نسبت به اصلاح آن اقدام کنید. چراکه کلیه مواردی که به هر شکل امکان داره در باز نشدن تصاویر در ایمیل نقش داشته باشند بررسی و بطور خیلی واضح و جداگانه توضیح داده شده که امیدوارم مورد توجه قرار گیرد :
 

مورد اول: بررسی تنظیمات عضویت در گروه (اگر با ایمیل یاهو عضویت دارید)

در وهله اول می پردازیم به اینکه در زمان عضویت در گروه، گزینه های انتخابی را طبق تصویر زیر انجام داده باشید:

در صورتیکه موارد فوق رعایت نشده باشد علاوه بر اینکه احتمال عدم نمایش تصاویر وجود خواهد داشت نقایص دیگری هم نسبت به دریافت و مشاهده ایمیل های گروه برای شما پیش خواهد آمد، که لطفا برای ورود به صفحه تنظیمات عضویت خود، جهت انجام مقایسه و تصحیح آن اینجا کلیک کنید.

با ورود به لینک بالا
اگر در تنظیمات عضویت خود در Step 2 طبق راهنمای تصویری، گزینه دیگری را به غیر از Individual Email انتخاب کرده بودید با اصلاح آن مشکل باز نشدن تصاویر برای شما برطرف خواهد شد. اگر چنین نیست لطفا موارد دیگر موجود در همین صفحه را بررسی کنید.

توجه : لازم به ذکر است که اگر در
Step 3 گزینه
Fully Featured را انتخاب کرده بودید هیچ ارتباطی به باز نشدن تصاویر نخواهد داشت و چنانچه طبق راهنمای تصویری گزینه دوم یعنی Traditional را انتخاب کنید، ایمیلهای گروه را با قالب و ظاهر بهتری دریافت خواهید کرد.


بازگشت به بالای صفحه

مورد دوم: ویژه کاربران Yahoo! Mail (اگر با ایمیل یاهو در گروه عضویت دارید)

مدتی است محیط تمام میلهای یاهو به ورژن جدید آپدیت شده که این نسخه مزیت های خوبی رو نسبت به نسخه قبلی ( Beta و Classic Mail ) دارد، از جمله سرعت بالا در چک کردن ایمیلها و همینطور ظاهر زیبا و کاربر پسند.

اما متاسفانه کاربرانی که در نسخه جدید یاهو میل از سرعت اینترنت پایینی برخوردار هستند
(استفاده کننده های اینترنت DialUp و همچنین کاربرانی که از VPN استفاده میکنند) و یا به هر دلیل بطور ناگهانی با کاهش سرعت اینترنت مواجه میشوند، با باز کردن هر ایمیل، تصاویر آن بصورت پیشفرض نمایش داده نخواهد شد و در بالای هر ایمیل پیغامی را طبق تصویر زیر دریافت خواهند کرد.

برای حل این مشکل 2 راه وجود دارد :
1. همانطور که مشخص هست، با کلیک روی گزینه Show Images در بالای هر ایمیل تصاویر ایمیل مربوطه نمایش داده خواهد شد.
2. صفحه ایمیل خود را رفرش کنید ( Ctrl + F5 ) و ایمیل مربوطه را
مجددا باز کنید.


بازگشت به بالای صفحه

مورد سوم: اگر ایمیلهای گروه را در پوشه SPAM دریافت میکنید ...

چنانچه بنا بدلایلی بعضی از ایمیل های گروه را در Spam دریافت می کنید، مسلما تصاویر آن ایمیل برای شما قابل مشاهده نخواهد بود! که برای رفع این مسئله ابتدا به پوشه Spam ایمیلتون برید و ایمیل مورد نظر رو باز کنید، سپس در بالای همان ایمیل باز شده گزینه Not Spam رو بزنید. بعد از آن به InBox بروید تا همان ایمیل را در آنجا ببینید. با باز کردن همان ایمیل در محیط اینباکس خواهید دید که تمام محتویات و تصاویر آن برای شما قابل مشاهده است. توضیح اینکه برای نمایش موقت تصاویر در قسمت Spam می توانید گزینه Show Images که در بالای ایمیل قرار دارد را نیز کلیک کنید.

ضمنا برای پرهیز از این مشکلات، با در نظر گرفتن شلوغ نشدن InBox و اینکه ایمیل های گروه را همیشه بصورت کلاسه شده و در فولدر اختصاصی دریافت کنید و از همه مهمتر هرگز ایمیل های گروه برای شما Spam نشود بهترین حالت اینست که با انجام فیلترگذاری ایمیل یــاهو تون رو مدیریت کنید. (جهت مشاهده آموزش فیلتـرگذاری اینجا کلیک کنید)


بازگشت به بالای صفحه

مورد چهارم: ویژه کاربران GMail (اگر با جیمیل در گروه عضویت دارید)

چنانچه از GMail استفاده می کنید و قادر به مشاهده تصاویر در ایمیل نیستید، باید به این نکته توجه داشته باشید که در جیمیل بصورت پیش فرض امکان نمایش تصاویر وجود ندارد، مگر اعمال تنظیماتی از سوی شما! که بدین منظور ابتدا یکی از ایمیل های گروه که حاوی عکس می باشد را باز کنید. در بالای ایمیل مورد نظر لینکی بنام Display images below را می بینید. کافیست روی آن کلیک کنید تا به همین سادگی تصاویر برای شما نمایش داده شود که البته لازم است برای مشاهده تصاویر هر ایمیل بر روی لینک فوق مجددا کلیک کنید.

در صورتیکه بخواهید تصاویر تمام ایمیل هایی که از یک ایمیل آدرس مشخص مانند (mm.alazadeh@gmail.com) را دریافت میکنید، برای شما بصورت همیشگی قابل مشاهده باشد و دیگر ملزم به استفاده از گزینه Display images below برای هر ایمیل نباشید باید روی گزینه ی Always display images from EMAIL کلیک کنید تا این مشکل برای همیشه حل شود که البته باز هم این نکته قابل ذکر است که شما برای هر ایمیل آدرس مجزا، فقط یکبار باید همین عمل رو بصورت جداگانه انجام بدهید.

در ضمن برای اینکه قالب گروه و محتویات ایمیل ها در GMail برای شما کامل تر نمایش داده شود میتوانید روی گزینه New window که در بالای ایمیل قرار دارد کلیک کنید.


بازگشت به بالای صفحه

مورد پنجم: اگر از مرورگر Internet Explorer استفاده میکنید ...

مدتهاست که دیگر از مرورگر Internet Explorer تعریفی به گوش نمی رسد چرا که واقعا دارای بدترین و افتضاح ترین ویژگی هایی است که یک مرورگر اینترنت امروزه میتواند داشته باشد! سرعت بسیار پایین در لود صفحات و تصاویر وب و همچنین کندی کار با مرورگر، امنیت بسیار پایین، پشتیبانی نکردن از تکنولوژی های جدید صفحات وب و بخصوص بخوبی پشتیبانی نکردن از نسخه جدید یاهومیل و ...

اگر شما هم از این مرورگر برای چک کردن صفحات وب و همچنین چک میل استفاده میکنید، توصیه ما این هست که بطور کلی از استفاده این مرورگر صرفنظر کنید و از برترین مرورگرهای وب، نظیر Chrome و Firefox استفاده کنید تا لذت وبگردی واقعی آنهم با سرعت بالا را بیش از پیش تجربه کنید.

- جهت دریافت آخرین نسخه مرورگر Google Chrome اینجا کلیک کنید.

- جهت دریافت آخرین نسخه مرورگر FireFox اینجا کلیک کنید.


بازگشت به بالای صفحه

مورد ششم: بررسی تنظیمات ایمیل های متفرقه ای که با سیستم Horde کار می کنند

منظور ایمیل هایی شبیه "info@website.com" هست که با سیستم های مدیریت سایت کار می کنند.

روش 1 : ایمیل ارسال شده توسط گروه را در InBox باز نمایید. در بالای متن ایمیل لینكی با عنوان زیر مشاهده می كنید.
This HTML message has images embedded in it. Blocked images appear like this
Click here to SHOW the Images
کافیست بر روی Click here to SHOW the Images کلیک کنید تا تمامی تصاویر محتوی ایمیل برای شما باز شود.

روش 2 :
برای تنظیم چگونگی ایمیل های دریافتی و برای اینكه تمامی تصاویر ایمیل ها قابل نمایش باشد، وارد بخش Options ایمیل خود كه در بالای صفحه قرار دارد بشوید. بر روی گزینه Message Viewing كلیك نمایید (این قسمت مربوط به تنظیمات مشاهده پیامهاست) در پنجره باز شده، گزینه Block images in HTML messages unless they are specifically requested را غیر فعال نمایید.


بازگشت به بالای صفحه

توجه : در پایان و با توجه به موارد ریزی که ذکر شد مسلما اطمینان حاصل کرده اید که مشکل از کجا بوده و حتما هم رفع شده ولی اگر احیانا باز هم این مشکل پابرجاست ISP ارائه دهنده اینترنتتون رو تغییر بدید و یا حتی الامکان از سرویس اینترنتی که دارای سرعت بهتری هست استفاده کنید !

نکته : احیانا اگر به لحاظ مشکلات عدم نمایش تصاویر، ایمیل های گذشته را بطور کامل و واضح مشاهده نکرده اید در صورت تمایل می توانید به آرشیو ایمیل های گروه مراجعه نمائید. برای دسترسی به آرشیو ایمیل های گروه اینجا کلیک کنید.


با آرزوی توفیق روزافزون شما

mm.alazadeh@gmail.com